درباره ماگما بیشتر بدانیم

پیشینه گروه صنعتی ماگما ...

در سال 1329 آقای علی شفیعی اولین واحد سنگ تراشی با نام زمرد واقع در میدان شوش ، در بازار سنگتراش ها (سنگفروش های فعلی) افتتاح کرد که وظیفه ی استخراج سنگهای قله از معدن و سپس آماده سازی بشکل پلاک های سنگی با استفاده از ابزارهای ساده جهت مصارف ساختمانی را به عهده داشت . او پس از ورود تکنولوژی برش سنگ در ایران اقدام به راه اندازی سنگبری راد نمود و برای اولین بار در ایران و در تاریخ صنف سنگ ، بتونه ی سیمانی را برای سنگ های تراورتن ابداع کرد که هنوز پس از گذشت چندین سال ، بیش از 80 درصد کارخانجات فراوری سنگ تراورتن از این پدیده بهره می برند . با پیشرفته تر شدن صنعت سنگ ایران ، اقدام به اکتشاف و استخراج سنگ کوپ در معدن داغون ( مابین قم . اصفهان ) و پس از آن اقدام به استخراج سنگ مرمریت از آکناباد اصفهان نمود و شعبه ی دوم سنگبری راد را با همان نام قدیمی ( سنگبری زمرد ) در شهر ری افتتاح کرد . او برای اولین بار با ایجاد تحول در نگرش به صنعت سنگ (تغییر جایگاه سنگبری به کارخانه سنگ) ، خط تولید سنگ تراورتن با استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات روز آن زمان همچون برای ایتالیا(BRA) راه اندازی نمود و پا به عرصه ی تولید صنعتی و اوتوماتیک گذاشت .
در سال 1381 به دلیل اجرای سیاست دولت مبنی بر خروج برخی مشاغل از تهران و انتقال کارخانه های سنگ به شهرک شمس آباد ، کارخانه پشرفته ی زمرد در شهرکت صنعتی شمس آباد ساخته شد و خط تولید مطابق با استاندارد های روز جهانی در این کارخانه نصب گردید و در سال 1383 تولید خود را آغاز نمود و بعد از آن نام گروه صنعتی ماگما تغییر نام داد .

جایگاه فعلی گروه صنعتی ماگما

در حال حاضر گروه صنعتی ماگما با تکیه بر بیش از 60 سال تجربه در عرصه ی سنگ کشور یکی از قدیمی ترین و با تجربه ترین کارخانه های سنگ کشور شناخته می شود که همواره با استفاده از روش دانش مدار و هدفمند همچون گذشته سعی در ارتقاء سطح کیفی و کمی تولید سنگ را دارد .
فعالیت گروه صنعتی ماگما با بزرگترین معادن ایران همچون معدن تراورتن شکلاتی کاشان (آقا محمدی)،معدن تراورتن آب گرم (کرم و سفید)،معدن تراورتن حاجی آبادی،معدن مرمریت صلصال،معدن مرمریت سیلور و انحصار فروش معدن مرمریت جوشقان (شهیاری) حاصل 3 نسل تجربه و جلب رضایت مشتریان قدیمی و جدید است .

امکانات و قابلیت

گروه صنعتی ماگما همواره با استفاده از با کیفیت ترین دستگاه های و ماشین آلات روز دنیا و به کارگیری باکیفیت ترین و مرغوب ترین مواد اولیه روز کشور با انجام سرویس در زمان بندی مشخص همواره کیفیت سنگ های تولیدی خود را در سطحی مطلوب حفظ کرده و می داند با استفاده از تخصص و تجارب خود می تواند بدون هیچگونه تاخیر ، در زمان مشخص شده سفارشات مشتریان خود را تحویل دهد .

ماشین آلات گروه صنعتی ماگما :
دستگاه قله بر مالتی 40 دیسک barsanti ایتالیا
دستگاه پولیشینگ 12+3 barsanti ایتالیا
دستگاه کالیبریشن 4+3 barsanti ایتالیا

پروژه های انجام شده

سیاست گروه صنعتی ماگما در حفظ مشتری داخلی دلیلی است بر وسعت فروش داخلی به بیشتر نقاط کشور همچون تهران ، اصفهان ، یزد ، قم و سپس گسترش بازاریابی خارج از کشور و کسب تاییدیه از جانب کشور های آلمان ، یونان ، ترکیه ، امارات متحده عربی ، آذربایجان ، بولیوی و چین جهت ارسال سنگ های با کیفیت تولید شده در گروه صنعتی ماگما .

توضیح مراحل کار تولید سنگ

آماده سازی سنگ های با کیفیت گروه صنعتی ماگما در 3 بخش صورت می گیرد . 1.برش 2. ساب 3.کنترل کیفیت
در ابتدا کپ های سفارش داده شده به معادن طبق استانداردهای تعیین شده ی توسط گروه صنعتی ماگما در فصل های مشخصی از سال گلچین شده و به بخش دپو ی کپ ها ارسال می گردد . پس از تایید کیفیت کپ ها ، بر اساس اولویت سفارش مشتریان به بخش برش منتقل می گردد تا با دقت فراوان توسط قله برهای آماده به کار برش داده شوند . پس از مرحله ی برش ، تخته سنگ ها به بخش ساب منتقل می گردند و با حساسیت مخصوص براق و شفاف می شوند . در تمامی مراحل نظارت و دقت نظر خاصی بر رویی دستگاه ها و اجرای کار اعمال می گردد تا در صورت بروز هر مشکل ، بلافاصله شناسایی و جهت رفع آن اقدامات کیفی مربوطه صورت پذیرد . در نهایت بخش کنترل کیفیت ، سنگ های آماده شده را بر اساس کیفیت های تعریف شده ی گروه صنعتی ماگما بررسی می نماید و در صورت مطابقت با استاندارد های معین شده ، تایید می شوند تا شرایط ارسال آن ها به مقصد نهایی فراهم شود .

ماموریت و اهداف

تمامی برنامه ریزی گروه صنعتی ماگما در راستای تحقق تغییرات نوین در جهت رسیدن به استاندارد های تولیدی و صنعتی اروپا است همچنین با افزایش تولید و اهمیت نظارت بر کیفیت چرخه ی تولید اتوماسیون کامل چرخه ی تولید را در اولویت قرار داده است تا عاملی شود بر توسعه بازارهدف صادرات و جلب رضایت مشتریان خود .

نوار دانلود